CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Komunikat dotyczący kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem
czwartek, 30 kwietnia 2020 11:00

informacja

Szanowni Państwo,

Pod hasłem „Nowa normalność – kolejny etap” na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprezentowali kolejne działania luzujące ograniczenia nałożone w związku z pandemią koronawirusa mające na celu odmrożenie polskiej gospodarki.

Zgodnie z informacjami:

  • od 4 maja br. przywrócona zostanie działalność hoteli i miejsc noclegowych,

  • od 4 maja br. nastąpi otwarcie galerii handlowych, jednak z podobnymi ograniczeniami jak te dotyczące obecnie działających sklepów - na 15m2 w jednym sklepie przebywać będzie mógł jeden klient, pozostaną zamknięte restauracje, przestrzenie rekreacyjne oraz kina,

  • od 4 maja br. przywrócone zostaną zabiegi rehabilitacyjne (z wyłączeniem masażu),

  • od 4 maja br. wznowią swoją działalność muzea, biblioteki i instytucje kultury – jednak z ograniczeniami zależnymi od warunków wewnętrznych poszczególnych instytucji,

  • od 4 maja br. otwarte zostaną boiska i tereny, gdzie można uprawiać sport – tylko obiekty otwarte,

  • od 6 maja br. będą działać żłobki i przedszkola z określonymi ograniczeniami.

Kolejne informacje dotyczące znoszenia ograniczeń mają być ogłaszane w cyklach dwutygodniowych, z możliwością przyśpieszenia. Decyzje będą zapadały m. in. na podstawie obserwacji takich wskaźników jak stosunek wyzdrowień do nowych zachorowań czy obłożenia łóżek w szpitalach.

Szczegółowe zasady dotyczące funkcjonowania i korzystania z wyżej wymienionych obiektów zostaną doprecyzowane w Rozporządzeniu.