Plan Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska na lata 2016-2020
wtorek, 08 marca 2016 10:30

pom_wola_radziszowskaNa Zebraniu Wiejskim, które odbyło się 17.03.2016 został przedstawiony i zatwierdzony Plan Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska na lata 2016-2020 opracowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Plan Odnowy Miejscowości jest jednym z najważniejszych narzędzi dla odnowy wsi położonej w Gminie Skawina, jej rozwoju, a przez to poprawy warunków pracy i życia mieszkańców.
Istotną cechą planu jest jego zdecentralizowany, lokalny charakter. Obejmuje on teren jednej miejscowości i przygotowywany jest z inicjatywy oraz przez mieszkańców miejscowości przy współudziale przedstawicieli Gminy. Nowoczesna wieś ma za zadanie zapewnić swoim mieszkańcom godziwą jakość życia oraz zatrzymać młodzież na miejscu, nie jako „mini-miasto” wysoko zurbanizowane i konkurujące z ośrodkami miejskimi bogactwem oferty, ale właśnie jako „nowa wieś”: nowoczesna, lecz ceniąca i zachowująca swój wiejski charakter oraz kulturową specyfikę.

Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z ostateczną wersją Planu Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska.

Sołtys i Rada Sołecka

Poprawiony: sobota, 19 marca 2016 15:53