Zasady odbioru odpadów komunalnych
poniedziałek, 24 czerwca 2013 19:04

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina uprzejmie informuje, iż w wyniku rozstrzygnięcia przetargu na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Skawina” firmą, która od dnia 1 lipca 2013 r. będzie odbierała odpady z posesji położonych na terenie Miasta i Gminy Skawina jest:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski
30-841 Kraków, ul. Nad Drwiną 33
tel.       12 267 57 98

pojemnikZgodnie ze znowelizowaną Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zobowiązani są wyposażyć nieruchomość w dostateczną ilość pojemników służących do gromadzenia odpadów komunalnych. Zatem Mieszkaniec Gminy Skawina, aby wywiązać się z tego obowiązku powinien zakupić we własnym zakresie pojemnik lub skontaktować się z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym MIKI w sprawie warunków użyczenia, dzierżawy lub zakupu pojemników o odpowiadającej pojemności. PW Miki przygotowało ofertę na dzierżawę i sprzedaż pojemników oraz na sprzedaż worków. Oferta zakupu, użyczenia lub dzierżawy dostępna jest tutaj.

Zasady odbioru odpadów komunalnych na nieruchomościach zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej:

1. Do zbierania odpadów zmieszanych (nieposegregowanych, lub nie będących surowcami wtórnymi), przeznaczone są pojemniki i kontenery o pojemności od 0,11 m3 do 1.1 m3 oraz worki foliowe o pojemności 60 l i 120 l.

2. Rodzaj ustawionych na terenie nieruchomości pojemników właściciel nieruchomości uzgadnia z wykonawcą odbierającym odpady komunalne.

3. Na nieruchomościach zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej surowce wtórne gromadzone są w workach dostarczanych przez wykonawcę i oznaczonych napisem:

makulatura papier i tektura
szkło szkło i metale
tworzywa sztuczne - odpady wielomateriałowe i tworzywa sztuczne

4. Odpady zielone (liście, trawa gałęzie) gromadzone są w workach dostarczanych przez właściciela nieruchomości, o pojemności 120 l i 240 l.

5. Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny gromadzone są w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości.