Remont mostu w Woli Radziszowskiej
sobota, 01 czerwca 2013 17:18

informacjaOd długiego czasu most w Woli Radziszowskiej oczekuje na remont. Obecny stan mostu wymaga pilnego wykonania niezbędnych napraw, dodatkowo stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego i pieszych. Wyłączenie ważnego dla mieszkańców Woli Radziszowskiej odcinka drogi wymaga zmian w organizacji ruchu, dlatego naprawa została zaplanowana na okres wakacyjny.
Ze względu na duże utrudnienia dla mieszkańców Woli Radziszowskiej szczególnie związane z wykupem biletów na autobus MPK przez mieszkańców, dowozem dzieci do szkoły w Radziszowie, prowadzonymi pracami inwestycyjnymi (wodociąg i kanalizacja w całej Woli Radziszowskiej), w zarządzie Dróg Powiatowych w Krakowie podjęto następujące ustalenia w sprawie realizacji remontu mostu w Woli Radziszowskiej:

• Remont mostu będzie trwał dwa miesiące: od 17.06.2013 do 16.08.2013. Ze względu na komunikację miejską czas remontu nie może być dłuższy niż dwa miesiące.

• Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego przygotuje zastępczą organizację ruchu na okres remontu i z wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem remontu, przekaże do wiadomości Gminy Skawina.

• W okresie remontu autobus MPK numer 263 będzie kursować do stacji PKP Radziszów.

• Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego informuje, że podczas prowadzonego remontu, przejście przez most (chodnik) będzie cały czas utrzymane dla mieszkańców.

• Przez ostatnie dwa tygodnie czerwca tj. od 17.06 do 28.06.2013 Wydział Edukacji Zdrowia i Kultury zorganizuje dowóz dzieci busem drogą przez Lipki.

• Sołtys wsi Wola Radziszowska po otrzymaniu z Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego niezbędnych informacji, poinformuje mieszkańców Woli Radziszowskiej o terminach prowadzonych prac i zmianach w kursowaniu autobusu MPK.