CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
 
Witamy w Woli Radziszowskiej
Zmiana godzin pracy biblioteki w Woli Radziszowskiej
wtorek, 15 października 2013 00:00

bajkowaksiazkaInformujemy, że nastąpiła zmiana w godzinach otwarcia biblioteki (do odwołania):

wtorki 8:30 12:30
środy 8:30 15:30

poniedziałki i czwartki - bez zmian czyli od godziny 14:30 do 19:00.

 
Podaruj książkę dziecku
wtorek, 15 października 2013 21:45

zaczytaniMiejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz ze wszystkimi filiami przyłączyła się do projektu "Zaczytani", dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdujących się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach.

Przyłączyliśmy się poprzez zorganizowanie punktów zbiórek książek. Można przynieść swoją ulubioną książkę z młodości bądź książkę, którą już przeczytały Twoje dzieci lub zupełnie nową!

Książki przekazane przez Państwa oraz wydawnictwa i księgarnie trafiają do potrzebujących placówek (oddziały dziecięce, placówki terapeutyczno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, hospicja. Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

W filii w Woli Radziszowskiej można składać książki w godzinach pracy biblioteki. Lista instytucji, do których trafią podarowane książki dostępna jest w bibliotece.

 
Praca w bibliotece w Woli Radziszowskiej
wtorek, 15 października 2013 21:39

pracawbiblioteceBiblioteka w Woli Radziszowskiej poszukuje pracownika z wykształceniem humanistycznym na 1/4 etatu.

Chętnych prosimy o kontakt z biblioteką w Woli Radziszowskiej albo bezpośrednio z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, p. Michałem Grzeszczukiem.

 
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Woli Radziszowskiej na rok 2013.
czwartek, 27 czerwca 2013 21:54

WywozSmieciPrzedstawiamy harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Woli Radziszowskiej, dotyczący nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady (miejsce prowadzenia działalności gospodarczej).

Prosimy o wystawianie pojemników/worków do odbioru do godziny 7:00. Jeżeli dzień wywozu odpadów jest dniem świątecznym, odbiór odpadów nastąpi w kolejnym dniu roboczym.

Termin odbioru odpadów komunalnych niesegregowanych: 2 i 4 czwartek m-ca
Termin odbioru odpadów komunalnych segregowanych: 2 czwartek m-ca

JAK SEGREGOWAĆ ODPADY

Worek SZKŁO I METAL
•    butelki i słoiki po artykułach spożywczych
•    opakowania po kosmetykach
•    puszki po napojach
•    garnki
•    puszki z blachy stalowej po żywności (konserwy);
•    drobny złom żelazny i metale kolorowe (metalowe narzędzia, rury, druty itp.)
•    metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików i innych pojemników
•    folię aluminiową

Worek PAPIER
•    opakowania z papieru i tektury oraz karton;
•    zeszyty i książki w miękkich okładkach lub po usunięciu twardych
•    gazety i czasopisma
•    papierowe foldery, katalogi i prospekty
•    worki i torby papierowe, papier pakowy
•    papier biurowy i koperty
•    ścinki drukarskie oraz z niszczarek

Worek TWORZYWA SZTUCZNE
•    butelki po napojach (np. typu PET)
•    opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach (np. szamponach, proszkach, płynach)
•    opakowania po produktach spożywczych (kubki po jogurtach, margarynach)
•    plastikowe zakrętk;
•    plastikowe (czyste) torebki, worki, reklamówki i inne folie
•    plastikowe koszyczki po owocach i innych produktach
•    opakowania wielomateriałowe


 
Zasady odbioru odpadów komunalnych
poniedziałek, 24 czerwca 2013 19:04

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina uprzejmie informuje, iż w wyniku rozstrzygnięcia przetargu na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Skawina” firmą, która od dnia 1 lipca 2013 r. będzie odbierała odpady z posesji położonych na terenie Miasta i Gminy Skawina jest:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski
30-841 Kraków, ul. Nad Drwiną 33
tel.       12 267 57 98
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pojemnikZgodnie ze znowelizowaną Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zobowiązani są wyposażyć nieruchomość w dostateczną ilość pojemników służących do gromadzenia odpadów komunalnych. Zatem Mieszkaniec Gminy Skawina, aby wywiązać się z tego obowiązku powinien zakupić we własnym zakresie pojemnik lub skontaktować się z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym MIKI w sprawie warunków użyczenia, dzierżawy lub zakupu pojemników o odpowiadającej pojemności. PW Miki przygotowało ofertę na dzierżawę i sprzedaż pojemników oraz na sprzedaż worków. Oferta zakupu, użyczenia lub dzierżawy dostępna jest tutaj.Zasady odbioru odpadów komunalnych na nieruchomościach zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej:

1. Do zbierania odpadów zmieszanych (nieposegregowanych, lub nie będących surowcami wtórnymi), przeznaczone są pojemniki i kontenery o pojemności od 0,11 m3 do 1.1 m3 oraz worki foliowe o pojemności 60 l i 120 l.

2. Rodzaj ustawionych na terenie nieruchomości pojemników właściciel nieruchomości uzgadnia z wykonawcą odbierającym odpady komunalne.

3. Na nieruchomościach zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej surowce wtórne gromadzone są w workach dostarczanych przez wykonawcę i oznaczonych napisem:

makulatura papier i tektura
szkło szkło i metale
tworzywa sztuczne - odpady wielomateriałowe i tworzywa sztuczne

4. Odpady zielone (liście, trawa gałęzie) gromadzone są w workach dostarczanych przez właściciela nieruchomości, o pojemności 120 l i 240 l.

5. Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny gromadzone są w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości.

 
Remont mostu w Woli Radziszowskiej
sobota, 01 czerwca 2013 17:18

informacjaOd długiego czasu most w Woli Radziszowskiej oczekuje na remont. Obecny stan mostu wymaga pilnego wykonania niezbędnych napraw, dodatkowo stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego i pieszych. Wyłączenie ważnego dla mieszkańców Woli Radziszowskiej odcinka drogi wymaga zmian w organizacji ruchu, dlatego naprawa została zaplanowana na okres wakacyjny.
Ze względu na duże utrudnienia dla mieszkańców Woli Radziszowskiej szczególnie związane z wykupem biletów na autobus MPK przez mieszkańców, dowozem dzieci do szkoły w Radziszowie, prowadzonymi pracami inwestycyjnymi (wodociąg i kanalizacja w całej Woli Radziszowskiej), w zarządzie Dróg Powiatowych w Krakowie podjęto następujące ustalenia w sprawie realizacji remontu mostu w Woli Radziszowskiej:

  • Remont mostu będzie trwał dwa miesiące: od 17.06.2013 do 16.08.2013. Ze względu na komunikację miejską czas remontu nie może być dłuższy niż dwa miesiące.

  • Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego przygotuje zastępczą organizację ruchu na okres remontu i z wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem remontu, przekaże do wiadomości Gminy Skawina.

  • W okresie remontu autobus MPK numer 263 będzie kursować do stacji PKP Radziszów.

  • Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego informuje, że podczas prowadzonego remontu, przejście przez most (chodnik) będzie cały czas utrzymane dla mieszkańców.

  • Przez ostatnie dwa tygodnie czerwca tj. od 17.06 do 28.06.2013 Wydział Edukacji Zdrowia i Kultury zorganizuje dowóz dzieci busem drogą przez Lipki.

  • Sołtys wsi Wola Radziszowska po otrzymaniu z Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego niezbędnych informacji, poinformuje mieszkańców Woli Radziszowskiej o terminach prowadzonych prac i zmianach w kursowaniu autobusu MPK.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10