CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
 
Witamy w Woli Radziszowskiej
Numeracja Posesji
sobota, 01 lutego 2014 00:00

numeracjaPrzypominamy, że właścicele nieruchomości zabudowanej mają obowiązek oznaczyć ją stosownym numerem posesji . Numer posesji musi być umieszczony w miejscu dobrze widocznym z drogi, przy której stoi dom. Nie jest konieczne umieszczenie go na budynku - może być to furtka, brama lub ogrodzenie. Ważne aby numer był w nocy podświetlony. Przepisy nie regulują szczegółowo w jaki sposób ma być wykonane oznaczenie posesji. Forma i wielkość może być dowolna. Umieszczenie numeru posesji przy drzwiach wejściowych np. z tyłu budynku gdy nie jest on widoczny z drogi przy której znajduje się budynek jest nieprawidłowe.

Zgodnie z art. 64 § 1 Kodeksu Wykroczeń, każdy kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Policjant lub Straż Miejska, jeżeli stwierdzi, że właściciel domu zapomniał o dopełnieniu obowiązku umieszczenia odpowiedniej tabliczki, zazwyczaj poucza go i daje kilkanaście dni na umieszczenie numeru posesji. Jeżeli jednak ktoś lekceważy obowiązujący przepis, wówczas może spodziewać się mandatu.

W jakim celu wprowadzono ten przepis? Każdy z nas chciałby bez problemu trafiać pod wskazany adres, otrzymywać przesyłki kurierskie. Należy liczyć się z tym, że nasza pani listonosz otrzyma zastępstwo na okres wakacji. Problem odnalezienia domu jest szczególnie istotny w Woli Radziszowskiej, gdzie nie ma nazw ulic a w numeracji domów nie ma żadnej reguły. Szybkie odnalezienie domu jest ważne dla ratowników medycznych, policji i strażaków - w sytuacji zagrożenia życia, każda minuta się liczy.

 
Godziny pracy biblioteki
piątek, 13 grudnia 2013 15:54

bibliotekaInformujemy, że biblioteka w Woli Radziszowskiej powraca do normalnych godzin pracy:

Poniedziałek 14:30 19:00
Wtorek 8:30 19:00
Środa 8:30 19:00
Czwartek 14:30 19:00
 
Zmiana cennika za wodę i odprowadzenie ścieków
sobota, 07 grudnia 2013 12:19

wodaNiniejszym zawiadamia się, że z dniem 1 styczna 2014 r. następuje zmiana taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Podane w tabeli ceny są cenami brutto (z podatkiem VAT). Cennik dotyczący poszczególnych odbiorców zostanie dostarczony wraz z najbliższym rachunkiem za wodę.

Cena za 1m3 dostarczonej wody 5,05 zł
Cena za 1 m3 odprowadzonych ścieków 10,38 zł
Opłata abonamentowa za okres rozliczeniowy 11,12 zł
 
Komunikat GDDKiA Oddział w Krakowie w sprawie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej
poniedziałek, 11 listopada 2013 20:58

bdismallWraca po raz kolejny temat budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie informuje, że zostały zakończone prace projektowe dotyczące etapu STEŚ II dla budowy drogi krajowej nr 52 na odcinku Bielsko Biała - Głogoczów (tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej). Dokumentacja będzie dostępna w siedzibie GDDKiA w Krakowie, przy ul. Mogilskiej 25, w pok. 2 (na parterze) w terminie: 6.11.2013 do 21.11.2013, od wtorku do czwartku, w godz. 10.00 do 12.00.
Temat ten jest szczególnie ważny dla mieszkańców Woli Radziszowskiej, dlatego przypominamy, że na stronie internetowej GDDKiA opublikowane są różne warianty przebiegu nowej drogi. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z proponowanymi dotychczas projektami korzystając z podanych poniżej linków do stron internetowych:

Trasy planowanej budowy drogi krajowej nr 52 Bielsko Biała - Głogoczów, publikacja z dnia 15 września 2013

Powyższy link przedstawia mapy z naniesionymi różnymi wariantami projektowanej trasy. Następne odnośniki kierują na strony z informacją o miejscu i terminach udostępnienia dokumentacji - odpowiednio do stron internetowych GDDKiA i Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

GDDKiA - raport z prezentacji społecznych, publikacja z dnia 5 listopada 2013

Informacja na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie

 
Nowy wariant Beskidzkiej Drogi Integracyjnej
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:43

Jak donosi Gazeta Krakowska w artykule z dnia 6 listopada 2013, coraz bardziej realne staje się powstanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli trasy łączącej Bielsko-Białą z Krakowem i przebiegającej przez większość gmin w powiecie wadowickim i Kęty w oświęcimskim. Dotychczas prezentowane były dwa najbardziej prawdopodobne warianty BDI: zielony i żółty. Gazeta Krakowska informuje, że konsultacje społeczne zakończyły się opracowaniem nowego wariantu, który jest prezentowany w siedzibie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w Krakowie przy ulicy Mogilskiej 25. Nowy wariant drogi jest połączeniem dwóch poprzednich wariantów. Nowa trasa będzie prowadziła od Kęt do Kalwarii Zebrzydowskiej według wariantu oznaczonego kolorem zielonym, od Kalwarii przez Sułkowice, Krzywaczkę do Głogoczowa według wariantu oznaczonego kolorem żółtym. Ostateczny przebieg drogi będzie dyskutowany 27 listopada 2013 na spotkaniu z udziałem GDDKiA, architektów, władz gmin i powiatów. Na dzień dzisiejszy BDI nie jest wpisana w żadne plany inwestycji do 2015 r. Projekt drogi popiera marszałek Małopolski, Śląski i posłowie z regionu.

Warto zapoznać się z całym artykułem, z którego zaczerpnięto powyższe informacje korzystając z poniższego linku:

Gazeta Krakowska - projekt przebiegu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

bdim

 
Kancelaria Parafialna
sobota, 02 listopada 2013 17:08

kosciolnowyInformujemy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w tygodniu po każdej Mszy Świętej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 10