CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
 
Witamy w Woli Radziszowskiej
Zdjęcia z Dożynek 2016
poniedziałek, 19 września 2016 12:46

Poniżej prezentujemy zdjęcia z XVIII Dożynek Powiatu Krakowskiego – Gmina Skawina 2016, które odbyły się w sierpniu, w Radziszowie.

dozynki2016_1m dozynki2016_2m dozynki2016_3m
dozynki2016_4m dozynki2016_5m dozynki2016_6m
dozynki2016_7m dozynki2016_8m
 
Szybka sieć światłowodowa w Woli Radziszowskiej
środa, 06 lipca 2016 12:41

fiberInformujemy mieszkańców Woli Radziszowskiej o trwającej akcji zbierana podpisów od osób, które wyrażają chęć skorzystania, obecnie lub w przyszłości, z dostępu do szybkiej sieci światłowodowej.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości użytkowania nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, które są już od dłuższego czasu dostępne w miastach a ostatnio także w naszej okolicy. Na terenie wsi przybywa terenów przeznaczonych na zabudowę, powstają nowe domy, więc zadbajmy o to, żeby obszary te miały zapewnione nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, nie tylko dostęp do energii elektrycznej, wody i kanalizacji, żeby stały się atrakcyjne dla obecnych i przyszłych mieszkańców.

 
Deklaracja chęci przyłączenia do szybkiego internetu w Woli Radziszowskiej
środa, 25 maja 2016 09:15

fiberlinknowyNa terenie Woli Radziszowskiej realizowana jest szybka sieć światłowodowa pozwalająca na korzystanie z nowoczesnych usług najwyższej jakości takich jak: internet, telewizja, telefon. Inwestycja prowadzona jest przez firmę Fiberlink, która ma już zrealizowanych wiele wdrożeń na terenie Małopolski, w tym w sąsiedztwie Woli Radziszowskiej: Borek Szlachecki, Buków, Gaj, Głogoczów, Izdebnik, Kalwaria Zebrzydowska, Krzywaczka, Lanckorona, Leńcze, Polanka Hallera, Radziszów, Rzozów, Zarzyce Małe, Zarzyce Wielkie i inne. Światłowód jest w tej chwili najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii. Możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe, niż jesteśmy w stanie to obecnie wykorzystać, więc w przyszłości prędkości łączy z pewnością będą wzrastać.

Szerokopasmowy internet wybudowany w oparciu o światłowód ma wiele zalet:

  • Wysoka szybkość transmisji danych, bez porównania szybsza niż w wersji bezprzewodowej i w Neostradzie.
  • Możliwość korzystania jednocześnie z internetu, telefonu i telewizji.
  • Jakość połączenia nie zależy od warunków atmosferycznych jak ma to miejsce w internecie bezprzewodowym i telewizji satelitarnej.
  • Szybkość internetu nie zależy od odległości od centrali telefonicznej jak w przypadku Neostrady i tradycyjnego połączenia kablowego.
  • Niezawodność i odporność na zakłócenia.

W tej chwili, przez panie zamieszkałe w Woli Radziszowskiej, zbierane są podpisy od osób, które wyrażają chęć skorzystania, obecnie lub w przyszłości, z dostępu do sieci. Podpisanie dokumentu jest deklaracją chęci przyłączenia. Na tej podstawie zostanie przygotowane odpowiednie przyłącze na budowanej linii światłowodowej. Deklaracja nie jest podpisaniem umowy o świadczenie usług i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Gdy sieć będzie gotowa, osoba, która zadeklarowała chęć korzystania z sieci światłowodowej będzie mogła podpisać umowę o dostawę usługi zgodnie z wybranym przez siebie zakresem usług. Wtedy dopiero zostanie wykonane połączenie budynku z przygotowanym przyłączem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z możliwości przyłączenia się do szybkiej sieci światłowodowej i podpisania deklaracji.

Sołtys i Rada Sołecka

 
Plan Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska na lata 2016-2020
wtorek, 08 marca 2016 10:30

pom_wola_radziszowskaNa Zebraniu Wiejskim, które odbyło się 17.03.2016 został przedstawiony i zatwierdzony Plan Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska na lata 2016-2020 opracowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Plan Odnowy Miejscowości jest jednym z najważniejszych narzędzi dla odnowy wsi położonej w Gminie Skawina, jej rozwoju, a przez to poprawy warunków pracy i życia mieszkańców.
Istotną cechą planu jest jego zdecentralizowany, lokalny charakter. Obejmuje on teren jednej miejscowości i przygotowywany jest z inicjatywy oraz przez mieszkańców miejscowości przy współudziale przedstawicieli Gminy. Nowoczesna wieś ma za zadanie zapewnić swoim mieszkańcom godziwą jakość życia oraz zatrzymać młodzież na miejscu, nie jako „mini-miasto” wysoko zurbanizowane i konkurujące z ośrodkami miejskimi bogactwem oferty, ale właśnie jako „nowa wieś”: nowoczesna, lecz ceniąca i zachowująca swój wiejski charakter oraz kulturową specyfikę.

Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z ostateczną wersją Planu Odnowy Miejscowości Wola Radziszowska.


Sołtys i Rada Sołecka

Poprawiony: sobota, 19 marca 2016 15:53
 
Zmiana godzin pracy Agencji Pocztowej
czwartek, 21 stycznia 2016 09:43

pocztaAgencja Pocztowa w Woli Radziszowskiej jest czynna w następujących godzinach:

od poniedziałku do czwartku od   7:00 do 15:00
piątek od 13:00 do 20:00
sobota nieczynne
 
W Woli Radziszowskiej powstanie wielopokoleniowy plac rekreacyjny
wtorek, 15 grudnia 2015 10:41

plac-zabaw-mBurmistrz Miasta i Gminy Skawina podał wyniki głosowania w ramach „budżetu obywatelskiego”. Z urn wyciągnięto łącznie 10 758 kart, z czego poprawnie wypełnionych kart zweryfikowano 10 340, a negatywnie 418. Łączna ilość oddanych punktów: 46 288. Frekwencja wyniosła 30,78 %.

Spośród zgłoszonych projektów do realizacji zostało wybranych pięć. Na czwartym miejscu pod względem ilości uzyskanych punktów znalazł się projekt "Nasze zdrowie w naszych rękach - wielopokoleniowy plac rekreacyjny w Woli Radziszowskiej" uzyskując 2809 punktów. Wartość projektu: 100 000 zł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10